SLIM FITNESS 120 tobolek, Snížení hmotnosti

Kód: SF120
Značka: LASUN
499 Kč –40 %
slim fitness
499 Kč –40 % 299 Kč
Momentálně nedostupné

Podpořte hubnutí s Glukomannanem který přispívá v rámci nízkoenergetické diety ke snížení hmotnosti.

Chrom přispívá k přirozenému metabolismu makroživin a k udržení normální hladiny glukózy v krvi.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vhodné i pro vegany

Balení obsahuje 120 tobolek

Obsah v 1 tobolce
Glukomannan 500 mg
Lněná vláknina 70 mg
Alginát sodný 35 mg
Xanthan 30 mg
Spirulina platensis 30 mg
Chrom 20 μg (50% RHP)*

 

GLUKOMANNAN

V posledních měsících hodně žádaný doplněk stravy. Glukomannan, polysacharid snadno rozpustný ve vodě, který je některými odborníky považován i za potravinovou vlákninu. Kde se vlastně vzal? Jde o sušinu z hlíz konjaku, rostliny z jihovýchodní Asie, která například v Číně, Indii nebo Indonésii tvoří jednu z důležitých složek potravy. Podle vybraných zdrojů byl účinek glukomannanu na hubnutí potvrzen klinickými studiemi. I proto jej uznává také EU, coby kvalitní potravinový doplněk se u nás proto prodává s patřičnými certifikacemi. A proč byl schválen speciální komisí Evropské unie? Jsou tu dva důvody – první je dobrý vliv na snižování hmotnosti, druhý se zase týká snížení hladiny cholesterolu při dlouhodobém užívání. V tomto případě stačí asi čtyři gramy účinné látky za den.

A jak že vlastně glukomannan v těle funguje?


Glukomannan působí celkem jednoduše. Poté, co se dostane do kyselého prostředí žaludku, je schopný absorpce vody až na dvousetnásobek své původní váhy. Vytvoří se gel, který navozuje na delší dobu pocit sytosti. Dokonce takový gel, který je na sebe schopný úspěšně navázat i tuky a oleje, které přirozeně odvádí z těla ven bez vstřebávání. Jejich kalorická hodnota je pak prakticky zcela nulová. A o to tu přeci jde především, že?

Prospěšný pro zdraví – ale nesmíte zapomenout na pitný režim!

Jde vlastně o vlákninu pektinového typu, tedy takovou, která je například v malé míře i v obyčejném jablku. Nutné je tu jen jedno, a sice, aby uživatel glukomannanu pil dostatečné množství tekutin (ideálně čisté neperlivé vody). Pokud totiž nebude dostatečně pít, může se bobtnání glukomannanu podílet dokonce na zablokování jícnu nebo střev. Když už jsme u nežádoucích účinků, nezapomeňte, že současné užití glukomannanu a vitamínového či minerálního preparátu může vyvolat průjem nebo nadýmání. Vždy s podobnými doplňky počkejte alespoň ještě další dvě až tři hodiny. Stejně tak byste neměli tento přípravek užívat před spaním.

STAČÍ TŘI GRAMY DENNĚ A VÁHA PŮJDE UŽ BRZY DOLŮ

Doporučená denní dávka? Asi tři gramy denně, podle studií se docílí efektivního hubnutí (dokonce asi dva až tři kilogramy týdně). Když budete užívat o gram denně více, začne klesat i hladina cholesterolu a krevního cukru. Výhodou je také dobrý probiotický účinek, střevní flóra bude brzy po začátku užívání v takřka ideálním stavu. Současně nemá vliv na vstřebatelnost vitaminů a minerálních látek, stejně tak nepůsobí ani na léčiva, která zrovna užíváte.

KONJAC JE V ASII OPRAVDU DOMA, JDE O TRVALKU ROSTOUCÍ Z VELKÉ HLÍZY

Jihovýchodní Asie a Čína, to jsou dnešní domoviny konjaku. V Japonsku jej znají prokazatelně už od šestého století, zdravotní účinky této malé rostliny mají tedy už velmi dlouhou tradici. V Japonsku už v roce 1846 vyšla tiskem kniha Konnyaku Hyakusen (tedy Sto receptů na téma Konjak), která je velmi populární až do dnešních časů. V Japonsku se běžně míchá prášek z konjaku s citronovou vodou, která zaručí, že uživatel přijme s dávkou i dostatek potřebných tekutin.

Hlíza s průměrem až 25 centimetrů je zdrojem mimořádně kvalitní vlákniny, která předčí všechny „evropské“ kolegy. Až dvěstěkrát předčí svůj původní objem, schopnost vstřebávat vodu je zde skutečně na mimořádné úrovni. Překračovat povolené denní dávkování (asi čtyři gramy) však nemá žádný smysl, může to působit spíše kontraproduktivně. Skladování prášku s obsahem glukomannanu by mělo být při teplotách do pětadvaceti stupňů Celsia na suchém místě, bez možnosti přístupu přímých slunečních paprsků. Samozřejmě také podobný typ vlákniny není v žádném případě určen pro děti do tří let věku.

V případě, že dodáte při užívání glukomannanu i nějakou pohybovou aktivitu, výborné výsledky se dostaví už brzy, hlásí to alespoň reference řady stálých uživatelů, kteří si tento doplněk stravy více než pochvalují. Vedlejší účinky, při dodržení pár základních předpokladů, mezi které se řadí dostatečný pitný režim v průběhu celého dne, rozhodně nehrozí.

 

Doporučené denní dávkování: 2 tobolky před jídlem,
zapít 1 až 2 sklenicemi vody. Příznivého účinku se
dosáhne při užívání 2 tobolek 3x denně.
Skladování: Při pokojové teplotě na suchém a tmavém
místě.
Hmotnost obsahu (120 tobolek): 94,8 g

Upozornění: Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy.
Výrobek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy.
Ukládat mimo dosah dětí! Dodržujte zdravý životní
styl.

Výrobce: SARADES s.r.o., Na Vyhlídce 99,
273 41 Brandýsek, Česká republika

Složení: Glukomannan, vegan kapsle: hydroxypropylmethylcelulóza,
lněná vláknina, zahušťovadla xanthan
a alginát sodný, spirulina platensis, stearan
hořečnatý – protispékavá látka, pikolinát
chromitý. Neobsahuje lepek.