GINKGO BILOBA

Ginkgo biloba pro lepší paměť

Ginkgo biloba patří mezi nejstarší rostliny na světě. Její stáří se udává až na 200 miliónů let. Strom je známý pod názvem Jinan dvoulaločný a dosahuje do výšky až 35 metrů. Je dokonce považování za poslední žijící fosílii. Jeho léčebné účinky jsou dnes již známé po celém světě. Ginkgo biloba je spojována zejména s pamětí. Ve skutečnosti jsou účinky Ginkgo mnohem pestřejší. Pojďme si jej více přiblížit.

Extrakt z listů jinanu dvoulaločného

Název Ginkgo biloba je v současné době velmi populární. Extrakt z listů jinanu dvoulaločného má skutečně ojedinělé účinky. Tyto látky se nevyskytují v žádné jiné rostlině a velmi příznivě působí na naše zdraví. Listy obsahují takzvané flavonoidy, dále pak terpenické laktony, organické kyseliny, fenolické látky a sacharidy. Ginkgo příznivě ovlivňuje zejména centrální nervový systém a zlepšuje krevní oběh.

Ginkgo (česky můžeme psát též pouze ginko) představuje další z přírodních pokladů čínské medicíny. Číňané jej používají k léčení astmatu a hlenovitého kašle, ale také při problémech s příliš častým močením. Vařené semena dokonce stabilizují produkci spermatu. V syrovém stavu má ginkgo protivirové a protirakovinné účinky. Je však potřeba jej užívat velmi opatrně.

NEJVÝZNAMNĚJŠÍ ÚČINKY JINANU NA NAŠE ZDRAVÍ

  • Rozšiřuje cévy – skvělá prevence proti náhlým mozkovým příhodám a infarktu

  • Pomáhá při poruchách paměti, skvělá doplňková léčba pro lidi trpící Alzheimerovou chorobou a Parkinsonovou chorobou

  • Dále pomáhá při nedokrvení dolních končetin a při srdečních arytmiích

  • Jde o skvělý přírodní prostředek, který zpomaluje projevy stárnutí

  • Používá se jako základní doplňková léčba po mozkové mrtvici

JAK GINKGO UŽÍVAT?

Forma užívání je různá. Můžete zvolit tablety nebo vsadit na formu tinktury. Přípravky z ginkgo je ideální užívat samostatně, nikoliv ve směsích, s výjimkou kombinace s černým čajem. Pokud budete dodržovat doporučenou dávku, je možné jej užívat týdny i měsíce a to zcela bezpečně. Je vhodný i pro těhotné a kojící ženy.

Syrové plody jsou však jedovaté a denní dávka nesmí přesahovat 15 g. Z tohoto důvodu se častěji přistupuje k používání plodů, jež jsou speciálně upraveny pražením nebo pečením. Díky těmto úpravám se toxicita ztrácí.