ŽENŠEN

Vyhlášené afrodiziakum, přesně to je ženšen

 

Ovšem, kdybychom vztáhli jeho působnost jen na tohle, určitě bychom mu hodně křivdili. Ženšen totiž působí na organismus velmi komplexně, odbourává stres a je například skvělou prevencí cukrovky. Ne nadarmo je řecký název pro tuto zcela přírodní medicínu doslova „všelék“. Látky, které obsahuje, totiž likvidují ve velkém všechny vetřelce v organismu, včetně těch buněk, ze kterých by mohla brzy hrozit rakovina. Ženšen je jedinečným antioxidantem, který odstraňuje únavu a povzbuzuje činnost celého těla – a to samozřejmě souvisí i se sexualitou.

 

Nespavost, neplodnost, poruchy erekce

 

Ženšen má skutečně různorodé využití. Pomáhá při problémech s nespavostí, neplodností, vysokým krevním tlakem a léčí i nejrůznější záněty. Už ve staré Číně ženšen kombinovali lékaři s jinými bylinami a zvyšovali tím jeho účinnost. Ovšem pozor – doporučuje se jej užívat pouze několik týdnů v kuse, poté musí následovat pauza. Účinky by pak nebyly tak dobré, tělo by si příliš zvyklo a bralo dávky ženšenu za samozřejmost. Užívat by jej také neměli diabetici a ti, kteří užívají léky proti srážlivosti krve. Vyvarovat by se ženšenu měly i těhotné a kojící ženy.

 

TUTO ROSTLINU DOPORUČUJÍ DNES JAK LÉKAŘI, TAK I OSTŘÍLENÍ LÉČITELÉ

 

– tudíž na jejích účincích jistě bude něco zvláštního. Zlepšuje imunitu, oběhový systém a samozřejmě i nervovou soustavu. Pestrá paleta antioxidantů a jiných důležitých látek, které pomáhají celému tělu. Bolesti hlavy, deprese, potíže s ledvinami, to vše může ženšen zlepšit. Musíte si však dobře vybrat. Jde o poměrně vzácnou rostlinu a na trhu mohou být náhražky s nízkou účinností. Nezapomínejte například na to, že pravlastí ženšenu je východní část Asie – Korea, Rusko, Čína. Jako vůbec nejkvalitnější se obecně uznává korejská odnož.